Edovacesta.cz Přátelé vily čp. 3 Robo club
NEXT Twenties - Vize pro dvacátá léta pro generaci dvacetiletých - Next 20s
EDOVA
  cesta
Ing. Eduard Smutný zemřel v roce 1993. Jeho poslání má ale dnes šanci na oživení.
Naším nosným projektem je Vize NEXT Twenties - Next 20s. Je to Vize pro dvacátá léta a mladé lidí kolem 20 let plus mínus libovolně.

  
 
 
 
po  tadlo.abz.cz
  
Dokumenty videa

Stáhněte si rozpracovanou verzi naší Vize NEXT 20s
13. říjen 2021  

Vizi stahujte - Dokumenty ZDE


Edo, ode mne, jsem ti to dlužen. V červnu vyjde v USA v nakladatelství MIT kniha.
13. červenec 2020  


Přetočit na začátek
Jak šel čas v mém životě. Zde video z akce ByteFest 2017.


Kniha už vyšla:
Kniha zde


Vize - souhrn
12. duben 2019  

• NEXT Twenties - Vize pro dvacátá léta – Vize pro dvacetileté.
- Naše země, ve které budou dnešní děti dospívat a realizovat se, nejen na trhu práce, ale v celém dalším životě, potřebuje nové impulsy, které by vyslala globální konkurenci, globálnímu trhu a globálním investorům. Má na to maximálně pět let. Během této doby dojde k vynucenému střídání technologií a výrobních postupů, místo sváření lepení, místo železa hliník. Jestliže se zásadně nepohneme z měkkého ekonomického polštáře, který nám načechrává automobilový průmysl, zadní světla vlaku s konkurenceschopnou výrobou by nám mohla navždy zmizet v dálce. Děti jsou vlastně naše živé a nevyčerpatelné zdroje surovin, cennější než uhlí nebo nafta. Navíc jsou to obnovitelné zdroje růstu, technického pokroku a znalostní báze, kterou je možné předat další generaci.
- Malé děti dnes nevnímají hranici mezi hračkami a tabletem. A jejich touhu po poznávání není třeba probouzet. Už od tří let lze u dětí rozvíjet schopnosti, které, budou-li správně usměrňovány, mohou později vytvořit sílu, která vrátí naší společnosti postavení konkurenceschopné země, schopné přinášet významné inovace a stát na žebříčku mezi technicky nejvyspělejšími zeměmi. - Správně volené podněty u dětí do pěti let věku, vtahování dětí do sféry moderní techniky již od první třídy základní školy. Kódovaní, ve vhodných programových prostředích, podle věku, robotika, kroužky elektroniky, 3D navrhování světa, předmětů a všeho, co patří do dětského světa fantazie. Code Clubs nemusí být jen v Anglii. Nový vyučovací předmět pro základní a střední školy, ve kterém děti zjistí, jak vypadají věci zevnitř. Předměty, technika, vše ve 3D vyobrazení. Podobně jako když jsme my v jejich věku rozebírali budíky.
- Soutěže v robotice, zájmové kroužky robotiky, elektroniky, kroužky i z dalších oborů, vše doplněno soutěžemi, vtahujícími do hry i rodiče a občanskou společnost.
- To vše zabezpečeno metodikou, centrálními cloudy s návody a prezentacemi využitelnými pro školy, kroužky, ale i pro celoživotní vzdělávání. U starších ročníků je třeba zaměřit se především na dovednosti, zručnost, preciznost, technologickou kázeň. Propojené vzdělávání dětí a dospělých, kdy se učí vzájemně, pomůže motivovat rodinu k výběru vhodného vzdělání dětí a k jejich podpoře během studia. - Vzdělávání vícerychlostní s podporou talentů, možnost jít místo studia na vysoké škole rovnou do praxe a později si vysokoškolské vzdělání doplnit. Nepřeruší se tak kreativita a mladí zúročí nahromaděnou touhu po využití svých schopností, ihned, nekompromisně. Jako Jágr.
- Hlavním cílem je naučit děti kreativně myslet, radovat se z tvoření, z nepoznaného, soutěžit, být první. V dospívání propojit moderní školu, řízenou z cloudů, založenou na týmové práci a praktických činnostech, s praxí v místních podnicích a naopak zajistit na školách výuku technických pracovníků z praxe. Tak, aby nevznikala propast mezi školou a zaměstnáním. To vše je reálné. - Všechnu tuto činnost směřovat k tomu, aby se v Česku začalo opět „bastlit“, vyvíjet, konstruovat a hlavně vyrábět. Nemusí jít o velké stroje a technologické celky. Oblast Internetu věcí, prvků IoT, kde jsou HW a SW propojeny do inteligentního komponentu, nám umožňuje se stát v tomto oboru s velkou přidanou hodnotou evropskou a snad i světovou velmocí. Výrobní realizace těchto prvků podporuje vznik místních regionálních firem, které by navzájem kooperovaly v síti podobné sociálním sítím, s pracovním názvem „Pošli to dál.“
- Všechny tyto náměty, prvky, projekty máme připravené a rozpracované do konkrétních postupů, výstupů a potřeb zajištění.


Potěšilo mne Martine, že na bratra vzpomínáte.
12. duben 2019  


Kniha Kmeny 0
06. leden 2020  

Bláznivá doba Kapitolo z Kmeny 0

 
.:  Daruj přes PayPal  :.
;
.:  N o v i n k y  :.
Edova cesta, z.s. Email.cz